PROJEKT ZAGOVORNE MOLITVE ZA DOMOVINU I NAROD

PROJEKT ZAGOVORNE MOLITVE ZA DOMOVINU I NAROD
OPIS PROJEKTA - SAŽETAK
Projekt Zagovorne molitve pokreće Nacionalna služba zajedništva Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome Hrvatske (NSZ KKODS).Projekt ima za cilj uspostavu mreže zagovornika koji zagovaraju na sličan način za istu nakanu.
Projekt je nastavak “30 dnevne molitve za Domovinu“ koja će se i dalje odvijati od 06.07. do 04.08. i u koji će se priključivati svi zainteresirani pojedinci vjernici u Hrvatskoj i svijetu. Glavna i prva nakana zagovorne molitve: Molimo za novi izljev Duha Svetog na hrvatski narod
Projekt se sastoji od tri vida sudjelovanja u njemu:
1. POJEDINCI Pojedinci mole jedan dan na nakanu u mjesecu - post, krunica, misa.
2. ZAJEDNICE – RAZNE DUHOVNE STVARNOSTI Na svojim susretima jedan dio susreta vjernici zagovaraju na nakanu.
3. ZAJEDNIČKA KLANJANJA U ŽUPAMA U gradovima i mjestima treći petak u mjesecu će se organizirati zajedničko klanjanje.
NAČIN PROVEDBE PROJEKTA
Zagovorna molitva sastojala bi se od pojedinačne i zajedničke molitve.
1. POJEDINCI
Za svaki datum u mjesecu (od 01. do 31.) upisuju se osobe imenom i prezimenom u tablicu koja je u prilogu (Tablica 1 – Pojedinci). Na svoj upisani datum osoba posti (posti se o kruhu i vodi, a ako iz nekog razloga netko ne može onda koliko god je moguće bliže tome), moli Gospinu krunicu te prikazuje Svetu Misu. Osoba uz ovo može prikazati i druge molitve, žrtve i dobra djela. Izuzetno je važno da sve to bude prikazano s vjerom, ljubavlju i isključivo na gore navedenu nakanu (da to bude jedina nakana tog dana). Dodijeljeni datum, dok osoba to želi ispunjavati, ostaje isti kroz cijelu godinu - odnosno trajno, sve dok ne javi koordinatoru da neće više biti dio mreže zagovornika.
Napomene za pojedinačnu molitvu:
- tablicu vodi i ispunjava odgovorna osoba izabrana od zajednice,
- u stupce za post, krunicu i misu odgovorna osoba upisuje pluseve nakon provjere izvršenja molitve te na kraju mjeseca kopiju tablice šalje nacionalnoj koordinaciji (da bi se utvrdio tijek uspostave mreže zagovornika),
- ako datum padne na nedjelju i osoba ne želi postiti nedjeljom, može prebaciti post za idući Dan,
- ako je osoba bolesna i ne može postiti, neka prikaže svoju bolest kao žrtvu umjesto posta,
- ako molitelj nije u mogućnosti prikazati Misu taj dan na nakanu, trebao bi nekog zamoliti da umjesto njega prikaže Svetu Misu za istu nakanu,
- za one koji imaju datum 31 u mjesecu, a mjesec ima 30 dana, uzimaju taj 30 dan kao svoj umjesto 31.-og (isto vrijedi i za drugi mjesec koji ima 28. dana),
- ukoliko neka osoba odustane zbog nekog razloga, dužna je na vrijeme javiti odgovornoj osobi kako bi se našla eventualna zamjena za njen datum (da se zna kolika je mreža zagovornika).
2. ZAJEDNICE – RAZNE DUHOVNE STVARNOSTI
Zajednice, molitvene grupe, domovi molitve, udruge i druge duhovne stvarnosti koje sudjeluju u projektu jedan dio svojih redovitih susreta (članova, službi, kućnih grupa itd.) će odvojiti za molitvu na nakanu Krštenja u Duhu Svetom svih kršćana, a posebno mladih. Ako se radi o otvorenom susretu veće zajednice gdje ima novih sudionika koji nisu upoznati s projektom, tada na početku susreta mogu ukratko predstaviti projekt i istaknuti važnost zagovorne molitve te onda uz slavljenje uvesti ljude u zagovornu molitvu. Ova zajedništva su svakako pozvana osluškivati vodstvo Duha i u dogovoru sa koordinatorom zagovorne molitve za njihovo područje širiti mrežu zagovornika i zajedničkih molitvi na ovu nakanu kroz organiziranje: Euharistija na nakanu, tjednih klanjanja, dnevnih i večernjih slavljenja, duhovnih obnova, seminara, molitvenih susreta zagovornika itd.
3. ZAJEDNIČKA KLANJANJA U ŽUPAMA
Svi sudionici u ovom projektu su pozvani u dogovoru sa koordinatorom organizirati klanjanja Presvetom oltarskom sakramentu u što više župa u Hrvatskoj, ali i dijaspori s istom nakanom. Klanjanje ovisno o mogućnostima neka traje što duže (24h, 12h, 8h, odnosno koliko je moguće organizirati). Termin svih klanjanja bio bi treći petak u mjesecu (ukoliko nikako nije moguće da bude petak, onda neki drugi dan u istom trećem tjednu). Svakako treba se probati prilagoditi već postojećim aktivnostima u župi. Za svaku župu, grad odnosno mjesto, koordinatori ili kontakt osobe Nacionalne službe zajedništva KKODS-a trebaju imenovati dvije odgovorne osobe koje bi nosile i tehnički organizirale projekt – povezivali molitelje. Prigodom organiziranja klanjanja i kontakata sa župnicima ili drugim odgovornim osobama (gvardijani i sl.) treba se utjecati Duhu Svetome za najbolje načine organiziranja (npr. Uklopiti klanjanje u pastoralni plan župe), te svakako surađivati sa osobama NSZ prije kontakta radi savjetovanja. Pri organiziranju se teži da sudionici imaju razumijevanje važnosti nakana i iskrenu čežnju za uslišanje. Veći broj sudionika je dobrodošao ali nije nužan.
TABLICA
Potrebno je voditi tablicu “dežurstava” (u prilogu) kako bi što kvalitetnije bilo pokriveno vrijeme klanjanja. Sve molitve, slavljenje, naše vrijeme, žrtve i samu misu na kraju klanjanja prikazivati za gore navedene nakane.
IZVJEŠĆA
Radi usklađivanja nakana i povezanosti sa plodovima molitvi treba slati odjeke sa klanjanja (ili zajedničkih molitava) nakon održanog susreta. Odgovorna osoba će napisati kratko izvješće o klanjanju, broj ljudi, odjeci molitve (riječi, poticaji...), te ga poslati koordinatoru za područje (i/ili NSZ KKODS).
Kontakt osobe: Damir Drvodelić 098/885-786
Dražen Martinčević 098/209-862
Izvor :https://obnovauduhu.com/sluzba-zagovorne-molitve-kkods